Duben 2009

TJS Straník 2-3.5

29. dubna 2009 v 17:54 | pinkys |  Aktuality
Před námi je další víkend a s ním i další zápasy fotbalových soutěží. Nabízíme vám ochutnávku toho, co váš čeká o tomto víkendu.

Muži
TJS Straník čeká veledůležitý duel na půdě Bartošovic. Domácí se v minulém kole rozstříleli, když na půdě Žiliny dokázali zvítězit vysoko 3:0. Spravili tak domácí zaváhání, kdy podlehli na svém trávníku Kujavám 0:4. Straník minulý týden nedokázal vzdorovat Trojanovicím I a prohrál na svém hřišti 0:3, i když o týden dřív dokázal vyhrát na půdě Lubiny 1:0. Bartošovice na svém hřišti dokázali získat zatím jen šest bodů, což je poměrně málo, neboť na hřištích soupeřů získali bodů 13. TJS Straník si první body venku připsal v již zmińovaném zápase v Lubině. Zápas se odehraje v neděli 3.5. od 16:30. Podzimní měření sil těchto celků skončilo jasnou výhrou Bartošovic na půdě TJS 0:4. Doufejme tedy, že hráči TJS Straník dokáží vrátit úder a dovézt potřebné body. Zápas bude rozhodvat sudí Glogar.
Aktuální tabulka zde
Minulý zápas zde

Dorost
Celek dorostenců TJS Straník čeká další velice těžký zápas, když vyrážejí již v sobotu 2.5. na půdu třetího Lichnova. Je zajímavé, že v prvních 4 zápasech se TJS utká se třetmi týmy z nejlepší čtyřky soutěže, do které se již Straník pomalu nabourává. To se podařilo, když dorostenci doma porazili čtvrtý Kunín a bodově se na něj dotáhli, nyní jsou jen o skóre pátí. Sobotní soupeř, Lichnov, se zatím nachází na třetím místě s osmibodovým náskokem na duo Kunín a TJS Straník. V minulém kole Lichnov zaváhal, když prohrál na půdě Žiliny 1:0, a připsal si tak první jarní porážku. Lichnov si drží podobně jako TJS Straník domácí neporazitelnost, když dokázal vyhrát všech šest prozatimních domácích zápasů. Utkání bude řídit rozhodčí Pargáč. Podzimní uktání dokázal vyhrát po tuhém boji TJS Straník 2:1. Zápas začíná v 16:30.
Aktuální tabulka zde
Minulý zápas zde

Žáci
Tým žáků TJS Straník v minulém kole nedokázal bodovat na domácí půdě se Štramberkem, i proto si stálé drží nelichotivou nulu na bodovém kontě. Ovšem tentokrát přichází šance pro hráče TJS Straník, jelikož jedou na půdu Sedlnice, která je jen o tři body ze Stranického hřiště výše v tabulce. Podzimní zápas skončil výhrou hostů 1:6. Držme tedy palce žákům, aby se jim povedlo uhrát body. Zápas se odehraje v neděli 3.5. od 10:00. Rozhodčím tohoto utkání bude Macháč.
Aktuální tabulka zde
Minulý zápas zde

TJS Straník - TJ Trojanovice I 0:3 (0:2)

26. dubna 2009 v 18:21 | pinkys |  Muži
TJS Straník hostil tým Trojanovic I, který se nacházel na třetím místě tabulky. Hosté předvedli v zápase velice dobrý výkon a po zásluze a nakonec i v deseti hráčích si ze Straník odváží tři body za výhru 3:0.
Tempo zápasu od začátku určovali hosté, když se do dobrých šancí dostávali velice dobře technicky vybaveni útočníci hostí. Nicméně první útoky domácí odvrátili a také se dostali do příležitostí, které ale, bohužel, nepřerostly ve příležitosti brankové. To ovšem dokázali hosté, když po dobré přihrávce do velkého vápna se z prostoru penalty prosadil hostující hráč - 0:1. I po gólu pokračovala hra stéjně, jako z počátku. Zanedlouho přišla i druhá branka v síti domácích, když po centru se pěkně hlavou prosadilii hosté - 0:2. Do poločasu se toho již moc nestalo, proto se šlo do kabin za stavu 2:0 ve prospěch hostů.
Po krátké pauze se hra příliš nezměnila, hosté hráli více na brejky, které domácí obraně dělali velké problémy. Také v tomto zápasu padla červená karta, opět to bylo na účet hostů, když se u lajny nesportovně zachoval hostující hráč, oprávněně viděl rudý kartónek. Po vyloučení se dostali idomácí více k míči, vytvořili si územní převahu, ale u toho to skončilo. Za to hosté i v oslabení stále hrozili z brajků. Po jednom takovém se prosadil střídající útočník hostů, který přízemní střelou nedal brankáři šanci - 0:3. Dále po gólu pokračovala převaha domácích, nicméně bez gólového efektu. Proto na domácím hřišti ztratil TJS Straník důležité body v boji o záchranu.

Rozhodčí: Ertel Z., Lakomý P
Branky: -

TJS Straník - Kunín 3:1 (0:1)

26. dubna 2009 v 18:21 | pinkys |  Dorost
Dorost TJS Straník přivítal na svém hřišti Kunín, který se nacházel na čtvrtém místě s náskokem právě tří bodů na TJS Straník. Domácí se chtěli bodově dotáhnout na svého soupeře, což se jim také nakonec povedlo.
Od začátku zápasu hru hodně ovlivňoval silný vítr, který také nejspíš přispěl ke špatné hře domácích, kteří se vůbec nedostali do zápasu. Hosté byli jednoznačně lepším týmem, domácí se jen sporadicky dostávali do rychlých brejků. Gól přišel po velice nenápadné akci. Brankář hostí vykopl vysoký míč, který hnaný větrem se dostal až přes obránce a útočník Kunína si již před brankářem věděl rady, lobem dostal míč do sítě - 0:1. Do poločasu se již žádná výraznější šance nezrodila, a tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu pro domácí.
Druhou půlku začali domácí mnohem lépe, když začali přehrávat hosty a měli více ze hry. I s pomocí větru se začali domácí tlačit do šanci, nicméně první šance se neproměnily. Když ale domácí nemůžou, hosté pomůžou. Toto se plně uplatinlo, když lehkou malou domů hostující brankář napálil do vlastního obránce, který si míč srazil do vlastní sítě - 1:1. Velký podíl na této brance má V.Váhala, který tak oslavil svou premíreu v dorostu "gólem". Vstřelená branka domácí nakopla, dále soupeře přehrávali a tlačili se do útoku. Odmenou byl druhý gól do sítě Kunína. Po přímém kopu z úhlu se odražený míč odrazil ke Kotrsovi, který si již věděl rady a dopravil míč po zemí do brány - 2:1. Po této brance se hosté tlačili více dopředu, z čehož vyplývaly brajky domácích. Po jednom takovém V.Váhala jen těsně minul horní roh branky. Nedlouho nato se hosté oslabili sami, když po střetu domácího brankáře s útočníkem hostí, který poté sprostě urázil sudího. Ten nekompromisně vytáhl červenou kartu a poslal hráče předčasně do sprch, ve kterých dnes teplé vody nebylo. Nicméně oslabený Kunín tak musel stáel útočit a dohánět jednogólové manko. To se nepovedlo, navíc domácí vstřelili třetí gól, když po dlouhém autu a závaru před brankou chytrým lobem překonal kunínského brankáře Glogar - 3:1. Další šance už zůstaly nevyužity, tak se domácí radovali z výhry 3:1 a stále si drží domácí neporazitelnost.

Rozhodčí: Lakomý P.
Branky: Váhala V., Kotrs, Glogar

TJS Straník - TJ Štramberk "B" 0:4 (0:0)

26. dubna 2009 v 12:10 | pinkys |  Žáci
Žáci po sympatickém výkonu především v první půli nakonec podlehli Štramberku "B" 0:4
Více informací ze zápasu doplníme později.
Fotky ze zápasu najdete ZDE

TJS Straník - 26.4.

22. dubna 2009 v 21:26 | pinkys |  Aktuality
Zveme Vás na další fotbalovou neděli, která nabídne opět tři zápasy mužstev TJS Straník. Vše se odehraje již tuto neděli, 26.4.2009
Žáci
Tým žáků TJS Straník nastoupí v klasický dopolední čas, v 10:00, kdy vyzvou B tým Štramberka. Zatímco domácí jsou na posledním místě, Štramberk se nyní pohybuje na osmé příčce, když ovšem minulý víkend neuspěl v duelu se sousední Kopřivnicí "B", a prohrál vysoko 1:8. Jenomže stejným výsledkem prohrál i Straník v Rybím. Na podzim prohrál TJS Straník ve Štramberku vysoko 9:0
Dorost
Dorostenci TJS Straník nastoupí v 13:30 proti Kunínu. Zápas to bude jistě velice zajímavý, protože jde o přímý souboj o čtvrté místo, když TJS Straník na pátém místě ztrácí právě tři body na čtvrtý Kunín. Hostům se zatím na jaře daří, když dokázali obě své utkání vyhrát se skóre 6:1. Také TJS Straník se může na jaře pochlubit dobrou formou, když ze dvou těžkých zápasů dokázal vybojovat 4 body se skóre 3:2. Podzimní souboj těchto celků skončil dělbou bodů po remíze 2:2, když TJS Straník odehrál celý zápas v 10 hráčích. Kunín to na cizích hřištích umí, když z sedmi zápasů dokázal pět vyhrát, ovšem TJS Straník si stále drží svou domácí neporazitelnost. Doufejme tedy, že domácí potvrdí dobrou jarní formu a udrží tři body doma.
Muži
TJS Straník přivítá na svém hřišti třetí tým tabulky, Trojanovice I, a to v 16:00. Domácí se díky výhře v minulém kole na půdě Lubiny dostali o skóre na jedenáctou, předposlední, pozici před Vražné. Hosté mají podobnou bilanci jarních zápasů jako TJS Straník, když první zápas prohráli, ale druhý zápas porazili Žilinu vysoko 7:1. Podzimní zápas těchto dvou soupeřů skončil divokou přestřelkou, když nakonec Trojanovice vyhrály 5:3. Domácí zatím na svém hřišti získali z sedmi zápasů 7 bodů, naopak hosté na cizích hřištích dosáhli na bodů 8. Věřme, že domácí TJS Straník dokáže získat důležité body k záchraně v III. třídě.

Aktuální info

20. dubna 2009 v 17:24 | pinkys |  Aktuality
Další fotbalový víkend je za námi a s ním i další kolo fotbalových soutěží. Přinášíme vám aktuální stav jednotlivých týmů v tabulce OFS.
Muži
Družstvo mužů TJS Straník se díky výhře v Lubině posunulo na předposlední, jedenáctou, pozici, a to sice o skóre před Vražné. Ovšem k záchraně bude Straník potřebovat ještě další výhry, jelikož na desáté HL.Životice strácí TJS ještě 5 bodů. Poté je již tabulka velice vyrovnaná až do úplné špičky tabulky, kde jsou velice malé bodové rozdíly. Na špici III.třídy se i přes domácí ztrátu bodů nachází Fulnek "C". Tabulka zde.
Dorost
Hráči dorostu TJS Straník konečně prothli nepříjemnou bilanci na hřištích soupeřů, když dokázali zvítězit v Rybím 1:0. Díky této výhře se posunuli dorostenci již na páté místo, nyní navíc mají domácí zápas s Kunínem, na který se můžou bodově dotáhnout. vyšší pozice jsou již nedostihnutelné, když Petřvald n.O. vede bez jediné ztráty již o devět bodů. Tabulka zde.
Žáci
Nejmladší mužstvo, žáků, TJS Straník je stále na nelichotivém posledním místě bez jedného bodu a s čtyřmi vstřelenými góly. Nicméně tady hraje fakt, že věkový průměr týmu je velice nízky, proto se máme za pár let na co těšit. Tabulku vedou Veřovice, před překvapením soutěže Hostašovicemi, které jsou již na druhém místě. Tabulka zde.

Rybí - TJS Straník 0:1 (0:0)

19. dubna 2009 v 16:35 | pinkys |  Dorost
Dorostenci nastoupili stejně jako žáci na hřišti Rybího. V sestavě hostů se objevili i dva hráči, kteří chyběli v úvodním zápase, a tak TJS Straník nastoupil v plné síle.
Ovšem na hřišti to tak nevypadalo. od začátku se ujali taktovky domácí, kteří diktovali tempo hry. Rybí si vytvořilo územní převahu, ze které ale nevyplynulo moc šanceí. Když už ale domácí útočník utekl, jeho sólový uník skvěle zlikvidoval Turanský v brance hostů. Hosté si až na pár náznaků nevytvořili žádnou větší příležitost, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.
Po přestávce byla hra velice podobná té, kterou oba týmy předváděly v prvním poločase. Ačkoliv hosté měli převahu, nevytvořili si moc gólových šancí. Toho využili hosté. Po chybě domácího stopera se přes obranu dostal Lukáš Váhala, jenomže obránce zatáhl za záchranou brzdu, takže musel předčasně do sprch. Nabízenou příležitost, přímý volný kop z hraniice pokutového území, proměnil Sváček, který obstřelil zeď a skóroval. I v deseti ale domácí lépe drželi míč a vytvořili si tlak, jenomže vše dobře hasila obrana. A když ani hosté neproměnili rychlé brejky, skončilo útkání první výhrou na cizím hřišti Pro TJS Straník.

Rozhodčí: Lakomý
Branka: Sváček

Rybí - TJS Straník 8-1

19. dubna 2009 v 12:30 | pinkys |  Žáci
Žáci utrpěli další porážku, když nestačili na Rybí a prohráli vysoko 8:1. Jedinou branku hostů zařídil Burýšek.

TJ Spartak Lubina - TJS Straník 0:1 (0:0)

18. dubna 2009 v 19:58 | ceiks75 |  Muži
Sobotní utkáni mužů na půdě TJ Spartak Lubina se odehrávalo za pěkného počasí a celkem slušně zaplněných laviček okolo hřiště. První poločas měli převahu hráči Spartaku, ale nedokázali proměnit ani jednu z šancí, které si vypracovali. Po prvním poločase se tedy stav skóre neměnil. Druhý poločas už nebyl tak jednoznačně v rukách Lubiny a Straník si vytvořil pár slibných šancí, které však nedokázal proměnit. Po pár střídání na obou stranách a samozřejmě i žlutých kartách hra směřovala do smírného konce. Avšak střídající stranický útočník(Láďa Polášek) nechtěl nic vzdát, tak se vrhnul do pokutového území a řekl si o faul, který v zápětí přišel. Rozhodčí se nemýlil a písk pokutový kop, který s přehledem dál kapitán stranického týmu Zbyněk Hromádka. V druhém poločase se taky stala menší nehoda při které se zranil domácí stoper. Nastoupil však dále do hry, kde ke konci zápasu zkolaboval a byla mu zavolána Záchranná Služba. Straník tedy vyhrál utkání se Spartakem Lubina a bojuje ještě o záchranu ve III. Třídě.


TJS Straník

17. dubna 2009 v 16:26 | pinkys |  Aktuality
Další víkend nabízí všechny zápasy týmů TJS Straník na hřištích soupeřů.
Muži
TJS Straník jede do Lubiny jiiž v sobotu 18.4, kde od 16:00 odehraje mistrovský zápas proti domácímu Spartaku.Lubina ve svém prvním jarním zápase remizovala na půdě Žiliny 1:1, kdežto TJS Straník doma podlehl Studénce 0:1. Hosté stále čekají na první body z hřiště soupeře, když vyšli zatím ze všech pěti utkání naprázdno se skóre 4:16. Věřme že TJS Straník přiveze nějaký ten bod a udělá krok k záchraně. Na podzim si Lubina odvezla ze Straníka všechny body za výhru 3:0.
Dorost
Dorostenci odehrají své utkání v neděli 19.4, když jedou na půdu Rybího, kde se setkají s domácím týmem od 13:45. Jde o souboj sousedů v tabulce, když se nachází na sedmém, resp. na šestém místě. TJS Straník zatím drží dva velké paradoxy. Zatímco doma si drží skvělou bilanci bez jediné porážky, z venkovních hřišť si zatím dovezl jediný bod. Na domácí i tak nečeká jednoduchý zápas i proto, že TJS Straník remizoval v prvním jarním zápase s silným Spálovem 2:2. Rybí taktéž získalo jeden bod, a to na půdě Žiliny. Podzimní zápas skončil remízou 1:1.
Žáci
Nejmladší tým TJS Straník odehraje svůj zápas taktéž jako dorost v neděli 19.4 v Rybím od 10:00. Hosté se stále nachází na posledním místě, kdežto domácí jsou na 6 pozici. Podzimní zápas vyhrálo Rybí 5:0.

TJS Straník - Studénka 0:1 (0:0)

12. dubna 2009 v 17:53 | pinkys |  Muži
Muži v úvodním jarním zápase pod vedením nového trenéra doma podlehli Studénce 0:1.
Více informací doplníme později ...

TJS Straník - Spálov 2:2 (0:1)

12. dubna 2009 v 15:41 | pinkys |  Dorost
Dorostenci v prvním jarním zápase přivítali na své půdě soupeře ze Spálova a po bojovném výkonu nakonec uhráli bod za remízu 2:2. Ovšem ta se nerodila snadno, když již v 10.minutě dostali domácí gól z nenápadné střely zpoza velkého vápna, na kterou brankář nedosáhl. Hosté byli lepším mužstvem, ovšem další žádnou vyloženější šanci si nevypracovali, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1 ve prospěch Spálova. Druhý poločas začalii opět lépe hosté, kteří si vypracovali územní převahu, ale nedokázali se dostat přes dobře pracující obranu. Trest přišel záhy, když z dlouhého nákopu utekl obráncům Kladiva a křiznou střelou pod břevno vyrovnal na 1:1. Po gólu pokračovala útočná hra hostí, kteří si již vypracovali i šanci, když po pěkné kombinaci střílel útočník těsně vedle. Když se již zápas chýlil ke konci, nastoupil na hřiště Glogar, a po necelých 5.minutách hry se dostal do úniku poté, co stoper hostí předvedl obrovskou chybu, kterou poté zpravil "penaltovým zákrokem". V 85. minutě nařízenou penaltu proměnil Sváček. Domácí ale usli na vavřínech a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V 88. minutě se po nepřehledné skrumáži ve vápně domácích dostal míč až do branky. Zápas tedy skončil remízou 2:2, což je i po zpackaném závěru utkání dobrý výsledek, když Spálov drží třetí místo v tabulce, a navíc dva klíčoví hráči dorostu seděli na tribuně.

Rozhodčí: Glogar
Branky: Kladiva, Sváček (p)

TJS Straník - Tichá 0:5 (0:4)

12. dubna 2009 v 11:47 | pinkys |  Žáci
Žáci v prvním jarním zápase doma podlehli Tiiché 0:5.
Více informací doplníme později.

První fotbalový víkend

9. dubna 2009 v 11:31 | pinkys |  Aktuality
Tak už je to konečně tady. Již tuto neděli 12.4.2009 nás čekají první jarní mistrovské zápasy a to ještě ke všemu na domácím hřišti. Tímto Vás všechny zveme na nedělní utkání a nabízíme i výběr toho, co Vás bude čekat.

10:00 TJS Straník - Tichá (žáci)
Už v deset hodin dopoledne přivítají žáci celek Tiché. Domácí na tom nejsou nejlépe, když jsou na posledním místě, ovšem Tichá hje jen o dvě místa před nimi. Doufejme že žáci vybojují cenné body.

13:00 TJS Straník - Spálov (dorost)
Hned po poledni v jednu hodinu čekají na dorostence hráči Spálova. Loňské měření sil dopadlo lépe pro Spálov, když dokázal zvítězit 3:1, ovšem domácí jistě budou chtít odčinit prohru. Nyní se TJS Straník nachází na 6.místě se ztrátou jednoho bodu na místo čtvrté. Spálov je na tom o něco lépe a s náskokem osmi bodů před TJS Straník je na třetím místě.

15:30 TJS Straník - Studénka (muži)
Muži nastoupí v 15:30 proti týmu Studénky. Podzimní zápas dokázali domáci vyhrát 3:1, i proto doufejme že se body nyní dostanou na stranu TJS Straník. Domácí se nachází po zimní přestávce na posledním místě se ztrátou 2 bodů na předposlední tým a ztrátou osmii bodů na osmou Studénku.

Tímto Vás všechny zveme na fotbalový den, již tuto neděli ve Straníku.